kalendarium
O PROJEKCIE
28 październik  godz. 11- 13
Wege mama- dieta wegetariańska dla dzieci
Mama zna swoje prawa!
4 listopad godz. 11- 13
Zaproszenie do świata ciszy
- język migowy i alfabet Lorma
18 listopad godz. 11- 13
Podstawy pierwszej pomocy dla dzieci
25 listopad godz. 11- 13
Kontrowersje wokół szczepień
Choroby wysypkowe wieku dziecięcego

_____________________________

Dodatkowo!
W każdy poniedziałek
godziny 17.30 – 19.00

genderowy panel dyskusyjny
pt. „Zabij idealną matkę!

Projekt jest współfinansowany
ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Projekt "Mama na studiach" powstał w odpowiedzi na zaobserwowane potrzeby młodych mam (i jednego taty) studiujących dziennie w Uniwersytecie Wrocławskim.

Sprostanie wyzwaniom dnia codziennego nabiera szczególnej dynamiki, gdy do ambicji naukowych dołączają rodzicielskie. Radość z posiadania dziecka, duma z postępów, jakie robi każdego dnia to jedna strona medalu, drugą są zmagania z wieloma kwestiami logistycznymi (terminy zajęć, znalezienie opieki), emocjonalnymi (tęsknota i stres) a nawet fizjologicznymi (szczególnie dotykającymi matki karmiące piersią).

Interesujące jest dla nas przyjrzenie się tej sytuacji z perspektywy młodych studiujących rodziców, jak również poznanie ich praw oraz zakresu pomocy instytucjonalnej, na jaką mogą liczyć. Dodatkową wartością projektu jest przyjecie podejścia porównawczego- badania prowadzone w Polsce mają swój punkt odniesienia w badaniach w Szkocji. Część badawcza projektu uzyskała finansowanie w formie grantu wewnętrznego Uniwersytetu Wrocławskiego.